Teenage Runaway - 6.část

24. července 2014 v 0:01 | Miki |  Teenage Runaway

Sluneční paprsky neměly ani pořádnou příležitost ohřát prochladlou zem, když Louis otevřel svá modrá kukadla, protože ho probudil pláč. Vyhoupl své tělo do sedu a bosé nohy spustil na zem. Z Harryho pootevřených úst vyšlo další zavzlykání, což připoutalo pozornost staršího.

Lou neměl nejmenší tušení, co ho to napadlo, ale po tom incidentu na toaletách trajektu a včerejším rozhovoru s jeho sestrou a mamkou, který nechtěně slyšel, když se chystal jít spát, cítil, že je to správné. Posadil se na okraj postele a pohladil kudrnatého chlapce po zpocených vlasech.

"Nech mě být!" vyhrkl Harry plačtivě a Louis svou ruku odtáhl. Vzápětí si uvědomil, že Harry vlastně nemluvil k němu, ale k někomu ve snu, protože se kryl, jakoby ho někdo bil a kopal.

Louis, nevěda, co dál dělat, plačícího Harryho sevřel v náruči a tiše na něj mluvil, snad aby ho uklidnil, což trochu pomohlo. Harryho trhané vzlyky pomalu ustávaly ly a svaly se uvolnily. A Louis to vše cítil. Cítil, jak je Harry celkově klidnější a uvolněnější.

Usmál se, když se na Harryho tváři objevil úsměv s ďolíčky. Byl si jistý, že noční můra, která Harryho pronásledovala ve spánku, je pryč, proto ho uložil zpět do postele a políbil ho na čelo. Šokovaný svým činem se odtáhl, a doufaje, že Harry spí, si vlepil imaginární facku. Raději vstal a z vnitřní kapsy svého saka, které měl včera na sobě, vytáhl krabičku se zapalovačem, aby si na balkoně mohl zapálit.

Posadil se na stoličku a pod cigaretou, kterou měl již v ústech, rozžehnul plamínek a dlouze potáhnul. Šedavý dým pak v malých obláčcích stoupal do výšky, kde se rozplynul. Byl to zlozvyk, za který se neměl zrovna dvakrát rád, ale pomáhalo to v krizových situacích a místo snídaně ke kávě byla ideální.

Jsi takovej idiot, Tomlinsone, povzechl si Louis a vydechl kouř z plic, aby mohl následně znovu potáhnout. Jak jen mohl Harryho políbit, i když jen na čelo? Jak to mohl dopustit? Vždyť je to jeho student! Kdyby se o tom dozvěděl někdo z vedení školy, mohl by Louis očekávat okamžité propuštění, protože nikdo nestojí o profesora, který svádí studenty, a on by se velice nerad vrátil ke starému povolání.

Zapálil si druhou a i třetí cigaretu, než uznal, že si zapálí poslední, čtvrtou cigaretu a krabičku se zapalovačem sklidí, aby na to nepřišel Harry. Chtěl mít nějaké tajemství, nikdo nevěděl, že kouří, ale naštěstí už ne tolik, jako před dvěma lety.
Zrovna poprvé potáhnul ze čtvrté cigarety, když se za ním ozvalo tiché povzedchnutí. Louimu klesla ramena. Přesně tohle nechtěl.

"Jak dlouho kouříš?" zeptal se mladší. Zněl zklamaně, jako kdyby k Louimu vzhlížel.

"Pár let už to bude," odpověděl Lou, společně s vydechnutím kouře. "Posaď se. Rozrušuje mě, když někdo jen tak stojí."

"Nič-" začal Harry, stále stoje za Louiho zády, ale ten mu skočil do řeči.

"Ničí mě to, já vím. Věř, že kdyby to nebylo tak těžké, už bych s tím přestal. Lituji toho, že jsem kouřit vůbec začal, ale jsem dospělý, Harry, a vím, co dělám." Louisův hlas byl až nezvykle klidný, jako kdyby měl tuto frázi nacvičenou, ale opak byl pravdou.

"Omlouvám se... Dědeček umřel na rakovinu plic a já od té doby jsem na tohle trochu citlivý," přiznal Harry. Jeho hlas byl zastřený nechtěnou bolestí.

"V pořádku. Zcela tě chápu," reagoval Louis a nedokouřenou cigaretu ponechal v popelníku. "Kávu?"

"Mám s sebou bylinkový čaj."

"Tak já dám vařit vodu."

Harry se společně s Louim vrátil na pokoj a sám si to s čistým oblečením namířil do koupelny. Navlékl si pár tmavých úzkých džín a čistě bílé tričko, které obzvláštnil, také tmavou, košilí v zajímavém střihu. Pro svou vlastní spokojenost a pocit bezpečí mizící monokl zakryl ještě jednou vrstvou makeupu a až poté se vrátil za Louim.

Ten sedě na posteli, také převlečený, s hrnkem horké kávy v dlaních a hleděl do prázdna. Opět přemýšlel nad polibkem, který Harrymu věnoval a o kterém Harry neměl nejmenší tušení.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 30. července 2016 v 18:36 | Reagovat

Doufám že těch polibku bude víc a zajímalo by mě co to bylo za povolání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama