Teenage Runaway - 1.část

21. července 2014 v 12:01 | Miki |  Teenage Runaway
Blízká kostelní věž ohlásila sedmou hodinu ranní, když profesor Tomlinson zastavil na parkovišti poblíž Hyde Parku a následně vystoupil z auta. Své unavené tělo opřel o dveře a vnitřně bojoval s pokušením zapálit si cigaretu, na kterou po snídani neměl čas, protože byl ve skluzu.

Sundal si brýle, zavřel oči a nastavil svou tvář prvním paprskům vycházejícího slunce, aby si trochu zkrátil čekání na Harryho. Možná po dvou minutách uslyšel zvuk koleček na chodníku a klapot podrážek. Otevřel oči a otočil se za narušitelem, kterým byl právě Harry.

Utíkal po chodníku, ověšený třemi taškami a v dlaních svíral plastová madla dvou velkých kufrů. Udýchaný doběhl až k autu. "Mo-oc se omlouvám, pane profesore."

"Taky tě zdravím, Harry," pousmál se starší a Harry se začervenal.

"Je mi to trapné, ale budík se rozhodl, že zrovna dnes bude stávkovat a… Mohl bych si rychle odskočit?" zeptal se zoufale, což na něm bylo i vidět, protože křečovitě k sobě tisknul nohy, a tváře nabraly ještě tmavší odstín červené.

"Jen běž," pronesl Louis se smíchem, na čež Harry ze sebe shodil všechna zavazadla a rozeběhl se k toaletám. Louis je mezitím sklidil do auta a sám do něj nastoupil, aby nastartoval. Harry se k němu zanedlouho připojil.

"Ještě jednou se omlouvám, že jste musel čekat," špitl Harry.

"Ale prosím tebe… To se stává každému. I já jsem dnes ráno trochu nestíhal, ale mou vinou, zato tobě nefungoval budík. Jo a pět minut čekání ještě nikoho nezabilo," zasmál se Louis, aby uvolnil trochu napjatou atmosféru, což zafungovalo. Harry se usmál a zavrtal se do měkké sedačky profesorova auta.

"Chceš si zdřímnout?" optal se starší a věnoval Harrymu krátký pohled.

"Mohl bych?"

"Samozřejmě, že ano. Jestli chceš, sedačka se klopí touhle páčkou." Ukázal na malou černou páčku vedle páky brzdové a poté vrátil dlaň zpátky na volant. "Doufám, že ti hudba nebude vadit."

"Ne, ne, a děkuju za radu, ale tohle je pohodlnější." Harry si povolil pás a otočil se na pravý bok. Nejenže měl krásný výhled na pohledného profesora, ale i pro jeho naražený levý loket to bylo příjemnější. Louis se natáhl k autorádiu, na které měl připojený iPod, a zapnul ho. Autem se rozezněli tóny písně Alibi od 30 Seconds to Mars. Harry ji okamžitě poznal, i když slyšel jen prvních pár tónů piana.

"Vy posloucháte 30STM?" vyjekl Harry, nevěře svým uším. Profesor rozhodně nevypadal, jako ten typ, co by je poslouchal.

"Och, ano, a tyhle pomalé písně jsou na ranní cesty autem ideální." Louis se pousmál nad Harryho reakcí. Ten se totiž usmíval a nevěřícně hleděl na obrazovku iPodu, kde si hověla tvář tygra.

"Můj ty bože, nečekal jsem, že vy a tenhle styl hudby, uhm… To je skvělé!" Harrymu se vším štěstím rozzářila očka a začal zpívat společně se zpěvákem. Louis mu na to chtěl něco odpovědět, ale když uslyšel Harryho mírně chraplavý hlas, jak si prozpěvuje, zapomněl, co mu chtěl, jen se zaposlouchal a zesílil hlasitost.

Je tak skvělé, že mají stejný nebo při nejmenším podobný hudební vkus, protože jinak by byla cesta autem peklem. Louis by poslouchal rádio a Harry by si nejspíše strčil do uší sluchátka, ale takhle… Louis bude moci poslouchat Harryho andělský hlas.

Píseň skončila a po vteřince ticha se spustila píseň The Scientist od Coldplay. Harry štěstím skoro vyskočil z kůže. "Já se zblázním! Vy jste ten nejlepší profesor!"

"Ale klid, Harry." Tato slova pronesl Louis s nenuceným smíchem a poplácal jmenovaného po rameni.

"Když… Pane profesore… To je…" Harry nevěděl, co říct. Byl tak rád, že celou cestu bude moci poslouchat písně, které jsou jeho srdci nejbližší. 30 Seconds to Mars, Coldplay…. Ještě chybí OneRepublic a Harry se půjde zahrabat.

"Po dobu našeho výletu mi říkej, Louisi, prosím," požádal ho starší. "A hlavně mi tykej! Věkově si nejsme až tak daleko, nemyslíš?"

"Dobře, pa… Louisi," řekl Harry, mírně rozhozený prosbou svého profesora a vrátil se ke zpívání, tentokráte však s Chrisem Martinem.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 30. července 2016 v 17:53 | Reagovat

Se divím že to čtu jen já.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama